16 1

19 лютого більше 100 представників туристичного бізнесу, промислових підприємств, виконкому Криворізької міської ради, а також екскурсоводи та краєзнавці міста зібралися в ДВНЗ "Криворізький національний університет", аби відзначити свято, що віднедавна стає все більш актуальним для Кривого Рогу – міжнародний день екскурсовода.

На порядку денному – презентація останніх досягнень міста в напрямку розвитку туризму, в тому числі індустріального, обговорення планів на майбутнє та практичне знайомство з туристичним Кривим Рогом в рамках екскурсій.

16 12

Відкривала засідання заступник міського голови Валентина Бєрлін, яка коротко охарактеризували результати впровадження туристичної діяльності в 2015 році, серед яких – розробка 45 маршрутів, проведення 1500 екскурсій за участю не лише мешканців Кривого Рогу, а й гостей з інших міст України та іноземців, а також реалізація промоційних заходів – Першого Всеукраїнського форуму "Індустріальний туризм: кращі практики для ефективного розвитку територій" та ін.

Над розвитком туризму працює не лише місцева влада, КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу", краєзнавці та екскурсоводи, а й промислові підприємстві, найактивніші з яких було нагороджені урочистими подяками – ПАТ "Південний гірничозбагачувальний комбінат", "Криворізький залізорудний комбінат", "АрселорМіттал Кривий Ріг", "Центральний гірничозбагачувальний комбінат".

Пам'ятними подарунками також відзначили екскурсоводів, що протягом минулого року регулярно проводили екскурсії та впроваджували нові маршрути – Антона Килимчука та Гліба Козлова.

В своїх доповідях представники промислових підприємств презентували механізми впровадження туристичної діяльності на підприємствах, а також озвучили плани на майбутнє.

Так, прес-секретар ПАТ "Південний гірничозбагачувальний комбінат" Мінюшкін Максим зазначив, що на базі цього підприємства півроку діє новостворений музей, що вже встиг прийняти близько 5000 відвідувачів та вразити їх унікальним поєднанням сучасних технологій та артефактами старовини. Наразі підприємство розглядає можливість запуску нової туристичної пропозиції в рамках екскурсії до кар'єру – відвідування робочого горизонту -180-210 м.

Котович Василина, начальник молодіжного комітету ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" проінформувала присутніх про продовження активної діяльності комбінату щодо організації екскурсій в шахту – як в підземну частину, так і наземну (копер), а також до Учбово-курсового комбінату, де кожен бажаючий може випробувати на собі професію шахтаря.

Наталія Ренькас, представник ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" повідомила, що підприємство планує ввести новий розділ на базі свого музею – "Наша гордість" , а також запустити сайт на відповідну тематику.

На засіданні також було представлено потенціал Кривого Рогу для розвитку туризму у порівнянні зі світовим та європейським досвідом. Так, Пацюк Вікторія, доцент кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «КНУ» відзначила, що найбільша перевага Кривого Рогу – це наявність діючої індустрії, де працюють потужні підприємства, що демонструють повний цикл гірничо-металургійної промисловості – від видобутку залізної руди до випуску готової продукції.

Найцікавішою частиною святкування стала екскурсія до ПАТ "Південний гірничозбагачувальний комбінат", а саме музею та кар'єру підприємства. Багато хто з екскурсантів вперше відвідали дані об'єкти і були глибоко вражені неймовірними масштабами кар'єру, де велетенські Белази здаються комахами, а горизонти кар'єру – незначними уступами у земляній воронці.

Особливо захоплюючим був візит до музею, де туристи побачили видовищний 3-D макет кар'єру та відео інсталяцію його роботи в режимі онлайн. Вражало все – і сучасні технології і історія комбінату, пронизана духом відданих своїй справі працівників.

17 12

16 123

17 1234

Другого дня святкування продовжилося цікавою екскурсією для всіх бажаючих під назвою "Старе нове місто". Охочих більше дізнатися про історію та сьогодення Кривого Рогу виявилося немало-небагато - понад 130 осіб, що свідчить про наявність інтересу криворіжців до пізнання рідного міста.

42

Екскурсію проводили відомі краєзнавці міста - Казаков Володимир та Килимчук Антон.

Розділивши учасників на 2 групи, вони здійснили подорож старою частиною міста (починаючи з просп. Карла Маркса).

Історія міста розкривається в назвах і фотографіях старих вулиць, будинків, які вже зникли з мапи Кривого Рогу, фотографіях видатних людей, сучасних і старих збережених будинках. Червоною ниткою крізь увесь маршрут проходить історія подій в місті, починаючи з 1761 року, коли була збудована перша Свято-Миколаївська церква та всі історичні зміни, що змінювали обличчя старого міста до сьогодення. Екскурсанти дізналися про історію виникнення міста, зміст назви топоніму «Кривий Ріг», уклад та побут населення в різні історичні епохи.

Сьогодення Кривого Рогу було представлено новими пам'ятниками і пам'ятними знаками, новобудовами, світлодинамічним фонтаном, Арт-майданом, шаховим клубом.

17 1

Загалом, екскурсія, не зважаючи на величезну кількість учасників та прохолодну погоду, видалася цікавою та захоплюючою для всіх екскурсантів. Свідчення тому – відгуки в соцмережах.

Підсумовуючи цьогорічне святкування Міжнародного дня екскурсовода, констатуємо більший масштаб заходу та більшу кількість залучених до заходу.

Отож, криворізький туризм продовжує активно розвиватися та нарощувати свій потенціал, кадровий в тому числі.