1

19 травня у Тернівському районі пройшов масштабний фестиваль День Європи у Кривому Розі EUROFEST.

Фестиваль проходив за підтримки міського голови Юрія Григоровича Вілкула.

Головними організаторами свята стали управління економіки виконкому Криворізької міської ради та КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». Генеральний партнер – «МЕТІНВЕСТ».

Розпочалося свято о 14.00. Саме в цей час почали функціонувати найбільш цікаві та захоплюючі локації 7 островів культур, в яких кожен район міста представляв національну культуру однієї з країн Європейського Союзу - Угорщину, Польщу, Хорватію, Литву, Італію, Словенію та Німеччину. Всі бажаючі мали нагоду пройтися під Бранденбурзькими воротами, взяти участь у майстер-класі із литовського ковальства, покуштувати традиційних хорватських, словенських, польських страв насолодитися італійською музикою та познайомитися з іншими особливостями європейських культур.

Паралельно проходили цікаві майстер-класи, шоу-програми, вікторини, розважально-пізнавальні заходи для дітей, виступи муніципального оркестру, зразкового джазового оркестру і оркестру народних інструментів «Палітра», розіграші путівок.

Не обійшлося без невід'ємних атрибутів європейської нації – спорту, ведення здорового способу життя та прояву толерантності до людей з обмеженими можливостями – соціальне кафе, де в ролі працівників були діти з синдромом Дауна.

На любителів художнього мистецтва чекав Арт-простір, де проходили фото-виставки, функціонували графіті-зони, благодійний аукціон робіт з фото та образотворчого мистецтва, а пізно ввечері працювала Нічна Арт-виставка.

Не менш цікавою серед учасників фестивалю була локація «Кривий Ріг – це Європа» з представленням промислового туризму та проекту «Громадський бюджет».

Родзинкою свята стало функціонування локації мотокультури «IRON BIKE», де відвідувачі могли сфотографуватися з ексклюзивними і раритетними мотоциклами та взяти участь у інтерактивних конкурсах.

Заступник міського голови Андрій Полтавець та голова Тернівської районної у місті ради Віталій Солод змагались в конкурсі «Паста-піцца» з приготування піцци. Чимало глядачів зібралося подивитися на змагання, в якому не було тих, хто програв.

На заході також було представлено містечко міжнародних проектів USAID та PAUCI, де криворіжці могли ознайомитися з діяльністю цих організацій в регіоні та поза його межами і дізнатися багато цікавого та корисного.

Урочисте відкриття Фестивалю Дні Європи в Кривому Розі почалося із виконання Гімну Україну та Євросоюзу та привітання міського голови Юрія Григоровича Вілкула.

«Вже традиційно в різних районах міста проводиться це свято і цього року воно в Тернівському районі, але всі інші райони також активно задіяні на Єврофесті і представляють європейські країни. Цей фестиваль ще раз показує, що Кривий Ріг це дійсно розвинуте, європейське і промислове місто», - зазначив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.

Цього року на фестиваль EUROFEST завітали Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Україні Вольфганг Мьоссінгер та Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський.

Найбільш захоплюючим було байк-шоу та вогняне шоу на танцювальному майданчику.

Протягом всього фестивалю із головної сцени своїм драйвом із відвідувачами заряджали українські та криворізькі групи «Alba gu brath», «Pick up & FartWayne», «Groove Trio», «Руки в брюки», «LemOjOvie», Aqoustic cover project та інші.

А надвечір гостей EUROFESTу чекали виступи головних хедлайнерів фестивалю «MARU» та «KOZAK SYSTEM».

І це лише частковий перелік всього, того що включало святкування Дня Європи у Кривому Розі в 2018 році.

Більше емоцій, вражень і відгуків на фото та у соціальній мережі https://www.facebook.com/eurodaysKR/:

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20