Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Вже стало доброю традицією в Кривому Розі відзначати Всесвітній день екскурсовода - свято цікавої та неординарної професії, що є невід'ємною частиною ведення екскурсійної діяльності.

Вперше 24 лютого 2018 року у ТРК «Сонячна Галерея» проведено міський захід «Ярмарок екскурсій», організаторами якого були управління економіки виконкому Криворізької міської ради, КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» і ТРК «Сонячна галерея».

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

У святковому заході прийняли участь ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Криворізький геолого-мінералогічний музей Криворізького національного університет, Музей історії авіації при Криворізькому коледжі НАУ, Криворізький історико-краєзнавчий музей, Криворізький ботанічний сад НАН України, кузня Артіні, ТЦ «Кривбастур», ГО «Ukrainian Bike Family», ГО «Спільнота творчих фотографів Криворіжжя», туристична агенція «Криворізький меридіан», відомі краєзнавці та екскурсоводи міста.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Головною метою заходу є промоція туристичного потенціалу Кривого Рогу мешканцям міста задля підвищення рівня обізнаності та популяризації промислового туризму і ще раз довести, що туристичний Кривий Ріг — це не тільки сіра промисловість, а величезне місто фарбів, неймовірних пейзажів і потужний осередок культури.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Під час заходу було представлено надбання Кривого Рогу у напряму розвитку промислового туризму, криворізькі музеї проводили виставку криворізьких мінералів, ретро-виставку на промислову тематику, ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» за допомогою промоційної продукції презентував своє підприємство.

Кузня «Артіні» демонстрували вироби із ковальського мистецтва.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Найбільш пізнавальною і цікавою була локація «Екскурсоводи міста», де всі бажаючі могли поспілкуватися з криворізькими гідами і дізнатися про екскурсійні маршрути Кривого Рогу: промислові, подієві, оглядові, історичні, природничі, екологічні, екстремальні.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Під час заходу функціонувала виставка фоторобіт індустріальних пейзажів та краєвидів Кривого Рогу кращих фотографів нашого міста, а на любителів яскравих селфі чекала фотозона.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Проходила демонстрація промороликів, а також презентації фотографій з екскурсій по Кривому Розі у відеозоні. Для самих маленьких гостей заходу функціонувала дитяча локація, де малеча мала змогу ознайомитися з унікальними особливостями промислового Кривого Рогу та розмалювати техніку, що задіяна на виробництві.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Найактивніші гості «Ярмарки екскурсій» могли взяти участь у вікторині на туристичну тематику та отримати оригінальні подарунки.

Кожен учасник заходу зміг зазирнути у чарівний світ індустріальних пейзажів і культури Кривого Рогу та отримав заряд позитивних емоцій і вражень.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

На другий день святкування продовжилося цікавими безкоштовними екскурсіями для всіх бажаючих на вибір: - «Вічне місто» із екскурсоводом Іваном Найденком; - «Спадок першого рудника» під супроводом краєзнавиці Ганни Литвинчук; - «Спецоперація загону Шурупова зі спасіння електростанції на греблі КРЕСу» проводила досвідчений екскурсовод Людмила Похитун; - «По східним відвалам Глеюватського кар’єру» можна було пройтися із відомим криворізьким екскурсоводом Володимиром Огуром.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Екскурсанти дізналися про історію виникнення міста, зміст назви топоніму «Кривий Ріг», уклад та побут населення в різні історичні епохи, здійснили екскурс до першого рудника Кривого Рогу та пройшлися неймовірно вражаючими кольоровими відвалами Глеюватського кар’єру.

Інститут розвитку міста Кривого Рогу

Загалом, екскурсії, не зважаючи на морозну погоду, видалися цікавими та захоплюючими для всіх учасників. Свідчення тому – позитивні відгуки в соцмережах та цікаві фотографії.

Отже, криворізький промисловий туризм продовжує активно розвиватися та нарощувати свій потенціал!