Рок, драйв та гарний настрій на Криворізькому музичному фестивалі "Не Дай СНІДу Шанс!"

IMG 3990

23 травня 2015р. у Кривому Розі відбулася унікальна для міста подія – Криворізький музичний фестиваль "Не Дай СНІДу Шанс!", в якому взяли участь кращі гурти міста та запрошені гості.

Своєю творчістю радо поділилися молоді та знані талановиті рокери з Кривого Рогу "ПікUP", "Uncle Tom The Band", "220V", "OpaCha", "Ґенеза", "Нафаня и Ко", "Шепіт Нагваля".

IMG 4939

Фестиваль було організовано за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України (УЦКС), виконкому Криворізької міської ради та Інституту розвитку міста Кривого Рогу.

IMG 4469

Під час Фестивалю проходили інтерактивні тематичні заходи з профілактики ВІЛ (зокрема, безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ/СНІД, "жива бібліотека", різноманітні конкурси і розваги), гості Фестивалю мали змогу отримати багато важливої та цікавої інформації, а головне - просто здорово провели час.

IMG 4298

З вітальним словом перед учасниками та гостями фестивалю виступила заступник міського голови Валентина Берлін, яка відмітила про важливість проведення профілактичних та просвітницьких заходів серед дітей та молоді, а начальник управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради Костянтин Мурашко на прес-конференції з нагоди Фестивалю зазначив, що міська влада звертає особливу увагу на профілактику ВІЛ саме молоді: "Ми завжди радо підтримуємо такі ініціативи, і у майбутньому готові співпрацювати з нашими партнерами, адже молодь – це наше здорове майбутнє".

IMG 5298

Заступник директора Державної установи "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України" Віталій Каранда наголосив на великій актуальності протидії ВІЛ/СНІДу в масштабах всієї країни: "На жаль, навіть сьогодні, в 21 столітті СНІД залишається загрозою для кожного з нас. Більш ніж за 25-річну історію епідемії ВІЛ в Україні офіційно зареєстровано 264 489 випадків ВІЛ-інфекції. Більше 35 тис. осіб померло від СНІДу за цей час. В Україні щорічно виявляють до 20 тис. ВІЛ-позитивних осіб. Протягом останнього року щоденно реєструються в середньому 53 нові випадки ВІЛ-інфекції, а 9 осіб помирає від СНІДу. Ця проблема стосується кожного, і тільки згуртувавши зусилля ми зможемо скоротити масштаби епідемії. Велику роль в цьому відіграє Всеукраїнська інформаційна кампанія "Не Дай СНІДу Шанс!", яка з великим успіхом впроваджується державою та партнерами з 2009р".

Заступник Керівника Програми профілактики ВІЛ/СНІД GIZ в Україні пані Тетяна Хімченко поділилася німецьким досвідом протидії ВІЛ: "Наприкінці 1980-х – на початку 1990-х рр. Німеччина потерпала від однієї з найтяжчих епідемій ВІЛ в Європі, як власне і зараз Україна. Задля подолання епідемії, були використані різні підходи, але найбільш ефективним виявилася саме інформаційна кампанія, спрямована на загальне населення. Досвід цієї кампанії ми і використовуємо зараз для України".

Головний лікар Криворізького центру профілактики та боротьби зі СНІДом Геннадій Кругленко розповів про особливості місцевого контексту епідемії ВІЛ: "В Кривому Розі, на жаль, ситуація із ВІЛ досить складна. Але профілактичні заходи та боротьба з ВІЛ приносять суттєві результати. Наприклад, якщо в 2010 р. діагноз ВІЛ встановлювався шести мешканцям м.Кривий Ріг щоденно, то зараз цей показник зменшився удвічі - на сьогодні, кожного дня діагноз ВІЛ встановлюється трьом особам. Звичайно, треба докласти ще багато зусиль, але подолати ВІЛ/СНІД - можна".

IMG 4356

Спеціально запрошеним гостем Фестивалю був відомий рок-музикант, шоумен, творча особистість Сергій Кузін, який на прес-конференції щиро та емоційно поділився своїми враженнями: "Рок часто асоціюють з суб-культурою "sex-drugs-rock'n-roll", але це не повинно так бути. Ми всі маємо боротись з негативними явищами. Так, деякі кажуть "рок музиканти проти наркотиків – це все одно, що бджоли проти меду", але з досвідом починаєш розуміти головне – ті, хто ведуть ризикований спосіб життя, погано закінчують. Тому я закликаю всіх – цінуйте молодість та власне здоров'я та слухайте найкращу музику – рок!".

За попередніми даними, безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ/СНІД пройшли 407 гостей Фестивалю, з яких попередньо-позитивний результат виявили у 14 осіб.