День екскурсовода по-криворізьки

IMG 8014

20 лютого наше місто вперше відзначало досить незвичне для Кривого Рогу свято – Міжнародний День екскурсовода.

Програма святкування включала дві складові – засідання з презентаціями розроблених маршрутів по місту та власне автобусну екскурсію для всіх бажаючих «Кривий Ріг – місто контрастів».

Не зважаючи на специфічність тематики заходу і святкування в робочий день, охочих прийняти участь в криворізькому Дні екскурсовода виявилося більш, ніж достатньо – і студентська молодь, і працівники підприємств, і пенсіонери (близько 150 осіб).

Відкривав засідання заступник міського голови Полтавець Андрій, який наголосив на актуальності теми туризму для Кривого Рогу та можливостях використання потужної промисловості в абсолютно новій якості - як туристичних об’єктів.

Презентації місцевих екскурсоводів (Казакова Володимира, Дворчука Едуарда, Дубова Дениса, Килимчука Антона, Найденко Івана, Конькова Кирила, Козлова Гліба)  для багатьох присутніх стали справжнім відкриттям неймовірно красивих та унікальних куточків  Криворіжжя. «Найважливіше – поряд» - саме так можна підсумувати враження слухачів, адже виявилося що в Кривому Розі можна побачити марсіанські пейзажі, здійснити захоплюючий тур на байдарках, випробувати себе в ролі дайвера, велосипедиста, альпініста і навіть обробника каміння. І це далеко не повний перелік всіх принад нашого рідного міста, що включає як об’єкти старовинної промисловості, так і мальовничі техногенні ландшафти і потужності сучасної індустрії.

IMG 8032

IMG 8005

Пересвідчитися на власні очі в туристичній привабливості Кривого Рогу, а також харизмі і професіоналізмі екскурсоводів учасники святкування могли на екскурсії «Кривий Ріг – місто контрастів».

Маршрут включав відвідування гіганту гірничої промисловості – кар’єру ПАТ «Південний ГЗК» та пішу прогулянку історичною частиною міста.

3 години захоплюючої подорожі не залишили жодного байдужого – найкраще тому підтвердження – відгуки екскурсантів (див. нижче). Багато хто відкрив для себе невідомі сторінки історії Кривого Рогу, збагатився цікавою інформацією та отримав нове сприйняття рідного міста, такого відомого і водночас зовсім незвіданого.   

Святкування Дня екскурсовода стало ще одним кроком в акцентуванні уваги громадськості на важливості розвитку туризму в Кривому Розі і об’єднанні зусиль задля досягнення спільної мети – перетворення нашого міста на Центр промислового туризму.   

Довідково:

Організаторами заходу виступили КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» та спільнота екскурсоводів міста за підтримки міського голови Вілкула Юрія Григоровича.

Спонсором заходу виступило ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», яке надало приміщення для проведення пленарної частини, та забезпечило комфортабельний автобус. Також з транспортом допомогли ПАТ «Південний ГЗК» та ПАТ «Євраз Суха Балка».

 

1 Володимир, працівник підприємства:
«Необычность данного праздника для меня, кроме того, что он отмечался в нашем городе впервые, в возможности обмена опытом работы, как теоретическим, в виде презентаций, так и практическим, в виде экскурсии по городу».
 
     
2  

Тетяна, вихователь в дитсадочку:
«Сподобалась екскурсія до «Залізного серця Криворіжжя» та старими вуличками улюбленого міста, за що особлива подяка Казакову Володимиру та Дворчуку Едуарду. Сподіваюсь, що День екскурсовода ми відзначатимемо кожного року і розвиватимемо промисловий туризм в місті, і не тільки промисловий».

     
3   Оксана, домогосподарка:
«Познавательное мероприятие, отличная экскурсия. Радует то, что в нашем городе есть люди, патриоты родного края, настоящие энтузиасты экскурсоводческого дела. Есть наждежда, что Кривой Рог станет известен в Украине не только как индустриальный центр, а и место, где богатства недр земли и человечекский труд создали неповторимые захватывающие техногенные ландшафты».
.    

 Анастасія, студентка:
«Больше всего мне понравился карьер. Была очень впечатлена масштабами этого объекта, неимоверное зрелище. Узнала очень много нового о городе и о промышленности в частности – как добывается руда, что с ней происходит после добычи в карьере и т.д."

IMG 8099

IMG 8140

IMG 8150

IMG 8105