Кривий Ріг заграє новими кольорами! (ВІДЕО)

Проект "Місто яскравих кольорів", Кривий Ріг

З вересня цього року у нашому місті стартує проект «Місто яскравих кольорів».
Мета проекту – перетворити сірі буденні споруди міста на «витвори мистецтва», а саме прикрасити житлові та інфраструктурні об'єкти малюнками у техніці «стріт-арт».

Стріт-арт (англ. Street art - вуличне мистецтво) - образотворче мистецтво, відмінною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль.
Основною частиною стріт арту є графіті (інакше спрей-арт), але не можна вважати, що стріт-арт це і є графіті. До стріт-арту також відносяться постери (некомерційні), трафарети, різні скульптурні інсталяції і т.п.. У вуличному мистецтві важлива кожна деталь, дрібниця, тінь, колір, лінія. Художник створює свій стилізований логотип - «унікальний знак» і зображує його на ділянках міського ландшафту. Найголовніше в стріт-арті - не привласнити територію, а втягнути глядача в діалог і показати різну сюжетну програму.

 

Ініціатор проекту – КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» за підтримки волонтерів-художників та небайдужих мешканців міста.

Головні виконавці проекту: Зеньковіч Юлія, викладач факультету мистецтв КНУ та Руда Дар'я, дизайнер КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

Першим об'єктом реалізації вищевказаного проекту став житловий будинок по вулиці 22Партз'їзду, 63 (частина будинку, де розташований магазин «Пікнік»).

 

 

Вибір пав саме на цей куточок міста, адже саме тут зосереджений жвавий рух пішоходів та автотранспорту, поряд знаходиться Криворізький національний університет, Державний цирк, головне відділення «Приватбанку».

При розробці ескізу майбутнього розпису ініціатори проекту вирішили звернутися до яскравих соковитих зображень і зупинилися на петриківці, що ще з давніх-давен була популярною в нашому регіоні і нещодавно навіть стала об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

 

 

Реалізація проекту виявилася цікавим, захоплюючим процесом, що привертав увагу перехожих, які навіть висловлювали бажання долучитися та докласти власних зусиль до виконання розпису.

Наразі планується дати нове життя й іншим спорудам міста в кожному районі Кривого Рогу, передбачаються зображення у стилі «міський патріотизм» на великих площах.

Шановні мешканці міста, долучайтеся до проекту «Місто яскравих кольорів», пропонуйте об'єкти для розпису, власні ескізи та приймайте безпосередню участь у якості художників. Запрошуються всі бажаючі! Давайте створювати яскраве місто разом!