Активна молодь у співпраці з місцевою владою планували «День Європи» у Кривому Розі

Image00002

4 лютого було проведено захід для молоді у форматі Open space (відкритий простір) з метою обговорення питань євроінтеграції та розробки ідей щодо проведення Дня Європи у Кривому Розі у 2016 році.

Тематика заходу вибрана невипадково, адже Україна робить все більше впевнених кроків для вступу в ЄС та підтримує проєвропейські цінності - демократичність, толерантність, повагу до особистості, відкритість та активну громадську позицію.

Організаторами заходу виступили управління економіки виконкому Криворізької міської ради та комунальне підприємство «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

Бажаючих взяти участь в Open space виявилося близько 60 представників активної молоді – студенти, члени громадських організацій, молодіжних виконкомів районів міста та всі ті, кому небайдужа доля рідного міста.

Image00007

Захід відкрив міський голова Юрій Григорович Вілкул, зазначивши важливість роботи з молодим поколінням та відкритість влади до молодіжних ініціатив. Свідченням тому є ряд ініціатив для підтримки юних криворіжців, наприклад, проект "Нова генерація Кривого Рогу", в рамках якої в червні 2015 року при виконкомі Криворізької міської ради було створено молодіжну приймальню, де кожен бажаючий мешканець міста віком від 18 до 35 років може поділитися своїми ідеями щодо розвитку Кривого Рогу.

Image00001

Юрій Григорович побажав всім учасникам плідної роботи та з гідністю випробувати на собі роль сценаристів Дня Європи, запланованого на 21 травня 2016 року у Саксаганському районі міста.

Довідка: День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р. Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС.

Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

Під час проведення заходу представник КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" Сніжко Ольга зробила екскурс в 2015 рік та представила тогорічний досвід проведення Дня Європи, що проходив в найбільшому районі міста – Жовтневому та включав ряд спортивних та розважальних заходів.

Image00003

Цьогоріч естафету радо прийняв Саксаганський район та зробив презентацію свого бачення Дня Європи у Кривому Розі в 2016 році, висловивши побажання щодо включення в програму святкування локацій з воркауту, велоспорту на ін. Місцем проведення обрано сквер ім. Артема, де наразі ведеться реконструкція.

В рамках практичної частини заходу учасники активно працювали в групах, обговорюючи питання євроінтеграції , перешкоди України для вступу в ЄС та шляхи вирішення цих проблем.

Image00004

Думки молоді були майже одностайні – головна проблема, за їх міркуваннями, - в нас самих – особливостях менталітету, недостатній обізнаності та слабкій громадянській позиції.

Шляхи вирішення – підвищення самосвідомості та відповідальності за власну поведінку, починаючи з кинутого на вулиці недопалку, закінчуючи спілкуванням в соцмережах.

Більша частина заходу Open space була зосереджена на генеруванні та представленні ідей проведення Дня Європи.

Image00006

Image00005

На щастя, молодь прийшла заряджена та готова до активної роботи – було запропоновано більше 20 ідей, серед яких шляхом голосування обрали 5 найкращих та доопрацювали в групах.

За результатами, в майбутній сценарій Дня Європи у Кривому Розі включено наступні локації:
- "Острови. Діалог культур". (організація на кожному умовному острівку європейської країни елементів національної культури – музика, костюми, традиції, звичаї, ін.);
- "Театр" (театральні постановки за участю людей з обмеженими можливостями та вистави на мотиви казок європейських країн);
- "Творчість для всіх" (майстер-класи плетіння з бісеру, вишивки, в'язання та проведенням виставки виробів);
- "Ghetto games" (вуличні танці, BMX (від англ. Bicycle Moto eXtreme – велоспорт), street art (малюнки у вуличному просторі), воркаут (вправи на турніках та брусах), бітбокс (мистецтво створення та імітації ритмічних рисунків (бітів) та мелодій за допомогою артикуляцій органами рота), баскетбольний та футбольний фрістайл та все те, чим можна зайнятися кожному бажаючому на вулиці свого міста).

Окрім того, молодь запропонувала кілька абсолютно несподіваних ідей – танцювальний флешмоб і театр живих скульптур.

Оцінюючи напрацювання груп та кількість висловлених задумів, у організаторів навіть виникло бажання перетворити День Європи на Тиждень Європи, аби мати змогу втілити якнайбільше ініціатив юних криворіжців.
Даний захід в черговий раз довів, що молодь – рушійна сила розвитку суспільства і величезний потенціал, здатний вершити великі зміни.

Image00009

Image00010

Image00008

Сподіваємося, що День Європи 2016 року у Кривому Розі стане прикладом ефективної взаємодії місцевої влади та молоді, а також дасть змогу наблизити місто до європейських цінностей і підвищити рівень обізнаності населення щодо європейських країн та процесу євроінтеграції загалом.

 

Більше емоцій та вражень у відгуках учасників:

Руслан Барилін, студент: "На заході побував вперше і, не дивлячись на це зустрів багато знайомих облич. Захід пройшов доволі продуктивно, опрацювали багато ідей, та часу було замало... Віч-на-віч завжди легше, тому прохання організаторам зібрати нас ще.

Загалом очікування справдилися, що у свою чергу вселило впевненість в те, що День Європи у Кривому Розі пройде перфектно(: з великою кількістю вражень та гарними відгуками від учасників..."

Падалкін Олександр, дизайнер: "Заходом задоволений, особливо сподобався виступ мера – відкритий, позбавлений формалізму і з можливістю отримання зворотнього зв'язку.

Також цікаво було працювати в групах, учасники якої були різного віку та занять.

Особисто я прийшов з ідеєю розробки сувенірної галузі в місті, адже Кривому Рогу є чим пишатися."