Сьогодні у Кривому Розі розпочато Третій форум інституцій місцевого розвитку

IMG 1197

На захід прибуло близько 80 учасників з різних міст України та Канади, серед яких представники інституцій місцевого розвитку,  бізнесу, влади, громадського сектору та проектів міжнародно-технічної допомоги.

Урочисте відкриття відбулося за участі заступника міського голови Андрія Полтавця, генерального директора ПАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат» Шевчика Дмитра,  менеджера з питань співпраці ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг»  з державними органами Штанько Ігоря та Кейді Ворд, головного радника з питань врядування проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

Головні питання для обговорення – шляхи підтримки малого та середнього бізнесу, а також роль інституцій місцевого розвитку у цьому процесі.

IMG 1285

В своїх вітальних словах почесні гості зробили акцент на важливості проведення даного заходу як платформи для налагодження співпраці та обміну досвідом в напрямку територіального розвитку.

Так, заступник міського голови Андрій Анатолійович Полтавець представив результати роботи в напрямку підтримки розвитку бізнесу, серед яких:
- діяльність Муніципального Центру Послуг, що є одним з найкращих в Україні за якістю надання адміністративних та публічних сервісів і значно спрощує процес оформлення погоджувально-дозвільних документів;
- створення віртуального бізнес-інкубатору, що став електронною платформою для комунікації  між владою, адміністративними органами та бізнесом;
- функціонування двомовного модуля «Путівник інвестора» як джерело актуальної інформації щодо потенціалу Кривого Рогу та алгоритму входження інвестора для розгортання бізнесу на території міста.

Представники промислових підприємств презентували свої програми соціального партнерства, в рамках яких виділяються значні кошти на соціальні проекти.

Так, Шевчик Дмитро Володимирович, генеральний директор ПАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат» надав актуальні цифри, що демонструють внесок компанії Метінвест в соціальний аспект – близько 35 млн грн.

Штанько Ігор Володимирович, менеджер з питань співпраці ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» з державними органами, відзначив що компанія активно інвестує в соціальні проекти міста – облаштування скверів, дитячих майданчиків, закупівля нового медичного обкладання та ін.

Найбільш цікавими частинами Форуму стали панельні дискусії та секційні засідання за участю експертів, де формат заходу перейшов у жваві обговорення та обмін цінною інформацією.

Так, Олександр Осовець, спеціаліст з питань працевлаштування і розвитку підприємництва у Програмі Розвитку Об’єднаних Націй (ПРООН), надав актуальну аналітику щодо становища внутрішньо-переміщених осіб в Україні, яких на сьогодні налічується вже близько півтора мільйона. Тема на часі і для нашого міста, адже станом на жовтень 2015 року в Кривому Розі зареєстровано майже 13 тис  переселенців. Олександр представив діючі проекти ПРООН, спрямованих на підтримку ВПО саме в розрізі малого та середнього бізнесу. Наразі триває подача заявок на грантовий конкурс бізнес-ідей для впровадження на локальному рівні, до участі в якому запрошуються переселенці з Донецької та Луганської області.

IMG 1555

Не менш цікавим був виступ Андрія Гінкула, експерта з розвитку інституцій місцевого розвитку, який змістовно обґрунтував перспективи внутрішнього туризму як каталізатора розвитку малого та середнього бізнесу та надав коментар стосовно ведення цієї діяльності в Кривому Розі. Експерт високо оцінив досягнення міста – «започатковано новий бренд – як лідера промислового туризму, тепер головне завдання – втримати дану позицію» та зробив особливий акцент на залученні зовнішніх консультантів, громадськості і активній роботі місцевої влади з підприємствами.

IMG 1590

Учасники Форуму мали змогу не лише спілкуватися в межах площини українських реалій, а й вивчити міжнародний досвід підтримки малого та середнього бізнесу. Ренді Річардс, керівник відділу із залучення бізнесу, Департамент економічного розвитку та туризму, округ Страскона, Канада презентував роботу з розвитку монопрофільних міст Канади та підприємництва в них. Звісно, що нормативно-праві системи значно відрізняються у двох країнах, але тим не менше є певні успішні практики, які варто запозичити. Це стосується і формування місцевого бюджету, і роботи з молодими підприємствами.

Питання місцевого розвитку є тією сполучною ланкою, що пов’язує владу громад та великий, середній і малий бізнес, який турбується про своїх працівників та їх сім‘ї, що власне і довів перший день Форуму. Кожен сектор мав можливість висловити свою позицію та запропонувати своє рішення складних питань,  в чому є особлива цінність проведення таких заходів.

IMG 1316

IMG 1524