У Кривому Розі вперше проведено наймасштабніший велозахід країни – Veloforum 2015

4

Цього року честь приймати Велофорум, що вже шість років поспіль проходив у різних містах України (Полтава, Львів, ін) та збирав найактивніших діячів велоруху країни, випала нашому рідному Кривому Рогу.

Подія стала можливою завдяки ініціативі Інституту розвитку міста Криворізької міської ради, який подав заявку на конкурс з відбору приймаючих міст Veloforum 2015 та здобув перемогу.

Виконком Криворізької міської ради та велосипедні громадські організації міста, в свою чергу, радо підтримали ідею проведення такого важливого для велоспільноти заходу та доклали суттєвих зусиль до організації велоподії.

Протягом двох днів - 10-11 жовтня в приміщенні Криворізького національного університету учасники Форуму, яких виявилося понад 100 осіб з різних міст України, Великобританії, Польщі, Німеччини, Сербії та інших країн, обговорювали актуальні проблеми розвитку велоруху, ділилися досвідом розробки міських велоконцепцій та успішними локальними практиками.

1

Кривому Рогу, на щастя, в даному питанні також є чим пишатися. Представники громадських велоорганізацій міста презентували серію проведених велозаходів туристичного та соціального спрямування, чим яскраво проілюстрували головний акцент форуму «Ре-креація: велосипед як засіб перетворення людей і міст».

Крім того, учасники Велофоруму розглянули деякі практичні аспекти поширення велоруху - організація велошкіл, муніципального велопрокату, видання путівника для велотуристів та ін.

Другого дня на всіх учасників чекали неперевершені враження та відчуття – велоекскурсії по місту, що включали огляд як історичної частини Кривого Рогу, так і промислової. За відгуками велотуристів, такі ландшафти вони бачили вперше в житті і навіть не здогадувались, що десь в Україні є така краса, яку можна побачити не виїжджаючи за межі міста. Джекі Лоу, Віце президент Європейської Федерації Велосипедистів (Велика Британія) відзначила непересічність маршрутів, поєднання руху по комфортним дорогам та повному бездоріжжю і неймовірні краєвиди, що весь час змінювалися, але водночас яскраво демонстрували промислову історію міста за останні 50 років.

5

6

Головні організатори Veloforum 2015 громадська організація "Асоціація велосипедистів Києва" (Київ) та "Центр соціальних та ділових ініціатив" (м. Яремче) високо оцінили організацію заходу у Кривому Розі та подякували за належний рівень підготовки.

Завершальним етапом заходу стала урочиста «передача естафети» - місту Харкову як приймаючому Veloforum 2016.

Проведення Велофоруму у Кривому Розі стало знаковою подією, яка довела тверді наміри міста створювати всі необхідні умови для комфортного користування велосипедом в умовах мегаполісу та всіляко підтримувати будь-які ініціативи, спрямовані на популяризацію велоруху.

Більше інформації щодо заходу на офіційному сайті Veloforum 2015.

3