У Кривому Розі пройшов фестиваль сучасного мистецтва «Сплав»

Неординарний, цікавий захід, що зібрав на Арт-Майдані біля театру ім. Т.Г. Шевченка художників, скульпторів, інсталяторів та всіх охочих доторкнутися до прекрасного.

Фестиваль тривав два дні – 2-3 жовтня і включав масштабну виставку робіт мистецтва просто неба від криворізьких, київських та німецьких художників, а також емоційну постановку від театру Табор production «DVOЄ», перформанси, майстер класи та виставку хенд-мейд виробів.

Розпочалося свято урочистим відкриттям за участі Генерального Консула Німеччини в Україні Вольфганга Мьоссінгера та міського голови Юрія Григоровича Вілкула, які наголосили на важливості проведення такого заходу та перспективах співробітництва між Німеччиною та Україною і Кривим Рогом, зокрема.

IMG 8643

Юрій Григорович висловив подяку Генеральному Консулу за підтримку двох грантових проектів від міста, а саме – проведення фестивалю сучасного мистецтва «Сплав» та заміну вікон на енергозберігаючі у Центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

IMG 8609

Фестиваль було урочисто відкрито і далі кожен бажаючий міг оглянути мистецькі шедеври, щедро виставлені на Арт-майдані.

Особливо порадували картини гостей з Києва – Івана Семесюка, який до того ж подарував справжню насолоду любителям мистецтва прози та поезії – провів разом із поетом Вано Крюгером та представниками видавництва «Люта справа» літературні читання та подискутував на актуальні теми українського суспільства.

IMG 8476

 DSC0192

IMG 8492

IMG 9136

«Світила» криворізького мистецтва В'ячеслав Страннік, Юрій Зелений, Леонід Давиденко, Григорій Іващенко та інші не лише представили свої роботи, а й в режимі живого спілкування доносили їх зміст відвідувачам виставки.

Особливу увагу викликали дві інсталяції – з гелієвими кульками та у вигляді недобудованих колон. Обидві були зробленими руками митців з Німеччини – Антуана Пайтерсонса та Вінсента Грюнвальда.

Виставка тривала нон-стоп і вдень і вночі, чим подарувала особливо неперевершені враження відвідувачам, коли у світлі прожекторів картини заграли новими кольорами та відтінками і створили атмосферу місячного сяйва посеред Арт-майдану.

IMG 9224

IMG 9365

IMG 9253

Не обійшлося без моментів недосказаності та незрозумілості - перформанси від Наталі Лісової та Антона Саєнка, лауреатів багатьох українських та міжнародних конкурсів, занурили глядачів у світ сучасного театрального мистецтва, що передбачає інтерпретацію сюжету аудиторією на власний розсуд.

IMG 9335

3 жовтня в театрі ім. Т.Г. Шевченка в рамках фестивалю вперше в Кривому Розі було представлено постановку театру «Табор production» DVOЄ, яка було сповнена сильних емоцій, чуттєвих текстів, пронизливої музики та пластичних рухів акторів. Глядачі висловили різні думки щодо вистави, але безумовно жодного не лишилося байдужого в залі і кожен мав своє пояснення побаченого.

Найяскравішим і найгарячішим моментом фестивалю стало фаєр-шоу від театру вогню «Arm Knot», що було заключним акордом свята і подарувало всім присутнім неймовірне видовище з вогню та піротехніки.

IMG 9634

Більше думок, емоцій та вражень у відгуках учасників нижче.

Якою б не була критика цього заходу чи схвальні відгуки, факт залишається фактом – у місті було проведено захід нового формату, що мав на меті популяризацію сучасного мистецтва та створення можливостей для ознайомлення з ним мешканцями міста.

Не кожного дня видається нагода на власні очі побачити картини видатних криворізьких та всеукраїнських художників, до того ж зібраних в одному місці.
Кривий Ріг – промислове місто, що живе не лише високими показниками виробництва та реалізації промислової продукції, а культурними подіями. І фестиваль «Сплав» став впевненим кроком на шляху формування високорозвиненого сучасного суспільства, де є місце мистецтву, високим ідеалам та потягу до прекрасного.

htmlimage

Олександр Никитюк, художник з м.Вінниця:
«Как город, Кривой Рог произвел впечатление города уровня областного центра. Масштабы, архитектура, горожане и многое другое дают ощущение современного города, который развивается. Удивило количество и качество местных художников, для меня это было открытием. О многих слышал, но не знал, что они именно из Кривого Рога. Фестиваль "Сплав" понравился, необычностью формата, не смотря на то что проходил впервые, уже выстроен интересно и не обычно. Порадовало участие художников из Германии и других городов Украины. Событие получилось мощное, с интеркультурным акцентом. Для имиджа города это большой плюс, так как теперь, благодаря фестивалю, Кривой Рог четко обозначился на карте культурных событий страны. Желаю Вам дальнейшего удачного развития прогресивных культурных инициатив и сферы креативного современного искусства, как имиджевой составляющей современного европейского города».

Юлія, мешканка міста Запоріжжя:
«Мне кажется, арт-фестиваль «СПЛАВ» 2015 можно назвать, по-настоящему, беспрецедентным событием для Кривого Рога. Приятно было увидеть, что организаторы собрали в одном месте разные формы и жанры искусства: живопись, скульптура, фото, различные виды перфомансов.
Мне импонировало, что фестиваль умело объединил художников (artists) из Кривого Рога, Украины и даже зарубежья, раскрывая тем самым местных арт-самородков миру и знакомя криворожан с новым искусством из вне.

Леся, гостя міста:
«Фестиваль современного искусства "Сплав" однозначный нонсенс в среде провинциального зрителя из глубинки. Культурному событию такого формата, публика Киева и Львова порадовалась бы гораздо больше. Но!!! Такой эмоциаональный переворот в сознании, можно увидеть только у неподготовленных зрителей и Кривой Рог в этом плане однозначно порадовал. Эмоции, мысли, действия - это то, что лично я получила сполна и увидела у многих посетителей выставки. Удивляли не столько работы, а матерал из которого они сделаны и как органично он подан в свете проблем нашего социума! Хотелось бы верить что Кривой Рог не сдаст позиций и порадует еще не раз. Удачи ребята!»