Екскурсія для талановитих працівників підприємств міста

 MG 6832

22 липня за ініціативи виконкому Криворізької міської ради відбулася чергова екскурсія промисловими об'єктами міста.

Цього разу екскурсантами стали 32 представника робітничої молоді підприємств Кривого Рогу.

Маршрут пролягав традиційними «перлинами» Кривбасу – квітниковим годинником, кар'єром ПАТ «ПівдГЗК», музеєм ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Саксаганським дериваційним тунелем, учбово-курсовим комбінатом ПАТ «КЗРК» та провалом шахти «Орджонікідзе».

Не зважаючи на спекотні погодні умови та значну тривалість екскурсії – майже 7 годин, туристи з цікавістю оглядали кожний об'єкт, слухали розповіді досвідченого екскурсовода Казакова Володимира Леонідовича та поринали у світ історії рідного міста від витоків і до сьогодення.

Приємно, що навіть такі вибагливі туристи, як працівники промислових підприємств, що звикли майже щодня на власні очі бачити унікальні індустріальні об'єкти, зробили для себе чимало відкриттів та по-іншому осягнули промислову красу Кривбасу.

Так, для всіх учасників екскурсії справжньою незвіданою землею виявилася територія провалу шахти «Орджонікідзе» - велетенське утворення глибиною 80 м, що сформувалося внаслідок обвалу гірської маси площею близько 16 га в 2010 році. Об'єкт унікальний у своєму роді, адже аналогів йому немає ні в Україні, ні в Європі.

Не менш привабливим і цікавим для туристів був Саксаганський дериваційний тунель, про існування якого більшість з них навіть не здогадувалися і були щиро здивовані фактом протікання Саксагані під житловою зоною міста.

Екскурсія була розрахована на різні смаки і вподобання – прихильники інформаційних технологій отримали яскраві враження від відвідування 3D відео галереї, а любителі видовищ захоплювалися панорамою велетенського кар'єру. Дехто вперше почув історію рідного міста та відзначив для себе багато цікавих деталей.

Але в одному екскурсанти були одностайні – Кривий Ріг вартий того, щоб ним пишатися і промисловий туризм – чудовий спосіб для створення нового бренду міста – туристичного.

Більше думок і вражень у відгуках учасників екскурсії:

Марина та Зоряна:
«Хочемо висловити вдячність Інституту розвитку міста за запрошення на екскурсію. Вперше в житті побачили провал шахти «Орджонікідзе», хоча й багато чули про це місце, але ніколи ще на власні очі його не бачили. Також вперше побували у квітниковому годиннику. Відчули неймовірну гордість за рідне місто і вважаємо, що такі екскурсії треба частіше проводити для молоді та відкривати їм красу Кривого Рогу».

Єгор:
«Більшість об'єктів екскурсії не були новими для мене, адже в зв'язку з роботою я вже мав нагоду їх відвідати, але все одно був особливо вражений і 3Dгалереєю та кар'єром. Добре, що серед екскурсантів були представники ПАТ «ПівдГЗК», які могли розповісти про трудові будні працівників кар'єру – в що переодягаються, які робочі зміни та ін..

Дмитро:
«Було багато фактів, про які дізнався вперше. Відкрив для себе історію міста, адже це та інформація, яку не надають на лекціях в Інституті чи на уроках в школі. Вважаю, що це чудовий спосіб в простій, ненав'язливій формі показати історію Кривого Рогу та його привабливі місця».

Таня:
«На екскурсії з промислового туризму я не вперше, мала нагоду побувати на нічній екскурсії на Бурщицький відвал.
Цього разу дізналася багато нового про річку Саксагань, а також інших фактів з історії міста. Чудово, що можна одночасно почути і наглядно побачити історичні місця, а також побувати в тих куточках, куди навряд чи дістанешся власним ходом».

 MG 6795

 MG 6929

 MG 6986

 MG 6998