Промисловий Кривбас все більше приваблює іноземців

DSCN1696

В липні 2015 року на підприємстві ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» відбулися перші комерційні екскурсії по підземеллям шахти ім. Леніна. В ролі туристів виступили громадянин Швейцарії Аурель Мартин, 29-ти річний інженер-архітектор з Цюріху та 32-річний громадянин США Крейг Мартіндале зі штату Вашингтон.

Екскурсії проводив представник підприємства з відділу охорони праці Скалига Артем, супровід перекладача забезпечувала київська турфірма.

Відвідування шахти тривало 6 годин і розпочиналося з традиційного проходження обов'язкових процедур - медичного контролю, інструктажу з техніки безпеки, а також вступної розповіді про шахту та ознайомлення з приміщеннями адміністративно-побутового комбінату.

Наступним кроком було переодягання в робочий одяг шахтаря, де на заморських туристів чекала перша несподіванка – мотання онуч на ноги, що стало справжнім відкриттям для іноземців, які такого ще ніде в Європі не зустрічали і були щиро здивовані таким незвичним пристосуванням.

Далі, екіпірувавшись саморятівниками та ліхтарями, група пройшлася наземними цехами шахти, оглянула механічні майстерні, склади залізної руди, ствол шахти та рудничний двір.

І ось нарешті настала найочікуваніша мить - спуск у шахту на глибину понад 1400 метрів. Підземелля лагідно прийняло кліть з відвідувачами, дихнуло вологою прохолодою, додавши особливого комфорту перебування у жаркий липневий день. Опинившись на самому дні шахти, екскурсанти, відчуваючи себе справжніми Нілами Армстронгами, з цікавістю і захопленнями озирали все навкруги і дивувалися як «господарі підземелля» - шахтарі – спокійно працювали в звичному режимі, виконуючи свою буденну роботу.

Туристи пройшлися широкими галереями шахти, завітали до підземної лабораторії з вимірювання вмісту заліза у руді, побачили перші електропоїзди, конвеєрну лінію, дробильну установку, ін. Крім того, екскурсантам продемонстрували систему завантаження залізної руди у вагони та буріння гезенки.

Чоловіки радо ділилися враженнями, адже побачене більш ніж перевершило їх сподівання і можливість опинитися в самому серці Землі, в царстві пітьми і похолоди, пересічному іноземцю видається не кожного дня, чого не скажеш про тисячі криворізьких шахтарів.

Завершилася екскурсія відвідуванням стволу допоміжної шахти – «Флангова» та підняттям на копер головної шахти, де все місто, наче на долоні, постало перед очима екскурсантів – від шахти «Першотравнева-1-2» до труб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», з численними вулицями, рудниками, ланцюжками шахт.

Гарний настрій, щирі посмішки, незабутні спогади, пізнання нового і незвичайного – саме так охарактеризували іноземець результат свого відвідування шахти.

Дана подія ще раз підтверджує впевнені кроки Кривого Рогу до розвитку промислового туризму, а саме шахтного, адже ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» офіційно запровадив відвідування шахт підприємства. Екскурсії проводяться по п'ятницям і кожен бажаючий, звернувшись попередньо до туроператорів, може особисто познайомитися з підземними об'єктами.

 DSCN1678

DSCN1704

DSCN1626

P1012193

P1012194

DSCN1647