Неймовірне у звичайному!

Місто Кривий Ріг поступово починає набирати оберти у кількості відвідувань об'єктів туристичної атракції не тільки криворіжцями, а й іногородніми туристами та навіть іноземцями.

Днями до цієї когорти приєдналася група, до складу якої увійшов поляк Гжегож, вінничанка Анастасія та львів'янка Тетяна.

Гості зажадали побачити як індустріальну спадщину, так і діючу індустрію. Для них знайомство з містом руди та металу розпочалося в 3-D галереї, яка розташована у приміщенні найбільшого у Європі квіткового годинника. Фільми, що були продемонстровані, стали чудовим початком мандрівки та дали загальну уяву про місто для іногородніх її учасників.

Незвичним для гостей виявився й криворізький метротрам – швидкісний трамвай, яким гості прокотилися від ст. «Кільцева» до ст. «площа Артема». Особливі емоції всі відчули, коли трамвай виїхав на поверхню перегону станцій «Дзержинська» та «площа Артема», адже в цей момент відкрився чудовий вид на місто, що потонуло в зелені, праворуч і ліворуч замайоріло будівлями шахтних копрів та відвалами на лінії горизонту. Не залишився поза уваги також той факт, що криворізька підземка єдина в Україні, де легалізовано лівосторонній рух. Відбувається це наступним чином: між станцією «Дзержинська» і «Будинок Рад» тунелі в різних напрямках міняються місцями під землею без прямого перетину і проходять один над одним. Це й змінює рух з правостороннього на лівосторонній, щоб трамвайні вагони могли здійснювати висадку пасажирів зліва на станціях з острівною платформою.

Активна екскурсія велосипедом почалась з місця прокату «двоколісних друзів», де туристів приємно зустріли співробітники велоцентру та дбайливо допомогли підібрати екіпірування та велосипеди.

Нарешті подорож почалась!Маршрут не випадково включав в себе залишки Шмаківського руднику та пролягав дорогою неймовірної краси та кольору за шахтою "Родіна", адже це одне з місць, де можна відчути ритмічний пульс червоного Кривбасу.

Екскурсантів, а до складу групи входили й корінні криворіжці, вразило те, що неймовірне знаходиться не просто у місті, а й поруч з житловими масивами. До цих цікавинок городяни можуть доторкнутися, і найпростіший шлях дістатися до них – велосипедна екскурсія, як це зробили наші відвідувачі та як роблять допитливі люди, що люблять активний спосіб життя та не бояться виходити за межі комфортабельного автобусу.

Виявляється в десяти хвилинах їзди велосипедом від зупинки "Більшовик", що у Жовтневому районі міста можна по схилам відвалів потрапити майже на оглядовий майданчик Глеюватського кар'єру, який заворожує і масштабністю, і своєю протяжністю. «Сталеві монстри» БелАЗи з висоти відвалу виглядають малесенькими мурахами, що працюють у великій та працьовитій родині. В той же час там можна було побачити частину міста від мікрорайону «Зарічний» до площі Артема з висоти пташиного польоту.


Здавалося б вражень на цілий тиждень, та ні, виявилося, що одним оком ще можна побачити недіючу законсервовану шахту, у якій добували руду до Великої Вітчизняної війни. Едуард Дворчук, криворізький професійний екскурсовод, не дав жодного шансу занудьгувати і розповів цікаві й захоплюючі історії про підприємство, де колись працювала не одна сотня людей і була добуту не одна тонна «червоного золота» - руди.

Та найприємнішим бонусом стало відвідання затопленого кар'єру, який вразив не тільки красою та унікальністю, а й порадував своєю лагідною прохолодою серед спекотного літнього дня.

П'ять годин та двадцять кілометрів промайнули непомітно, за плечима залишилися чарівні враження, неповторні криворізькі краєвиди, купа емоцій та захоплені, щирі відгуки екскурсантів:

«Червона земля потім важко з ніг відмивається, а виглядає досить унікально. Думаю, з певними зусиллями, туризм по таких точках - досить перспективна штука, особливо для все більшої кількості шукачів вражень».

«Кривий Ріг (Україна) в глобальному масштабі є важливим центром видобутку залізної руди та металургії регіону. Він також вважається найдовшим містом в Європі. Ідеально підходить для промислового туризму».

«Червоне місто з промисловим серцем...»

 

П’ять годин та двадцять кілометрів промайнули непомітно, за плечима залишилися чарівні враження, неповторні криворізькі краєвиди, купа емоцій та захоплені, щирі відгуки екскурсантів:

«Червона земля потім важко з ніг відмивається, а виглядає досить унікально. Думаю, з певними зусиллями, туризм по таких точках - досить перспективна штука, особливо для все більшої кількості шукачів вражень».

«Кривий Ріг (Україна) в глобальному масштабі є важливим центром видобутку залізної руди та металургії регіону. Він також вважається найдовшим містом в Європі. Ідеально підходить для промислового туризму».

«Червоне місто з промисловим серцем…»