Промисловому туризму – БУТИ!

DSC08930

У червні 2015 року на черговій сесії міської ради депутатами прийнято рішення щодо активізації роботи в напрямку промоції промислового туризму з метою популяризації туристичного потенціалу Кривого Рогу та залучення туристів у місто.

Першим кроком у реалізації поставленого завдання став одноденний тур 30 червня поточного року, який відбувся за підтримки виконкому Криворізької міської ради, за інформаційної та організаційної підтримки КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу". Участь в екскурсії взяла група активної молоді міста та члени молодіжного виконкому. Маршрут екскурсії здійснено різними об'єктами промислового туризму Кривого Рогу.

Неперевершеним враженням не завадили навіть погодні умови, адже майже протягом всієї екскурсії йшов дощ. Першим об'єктом відвідування стала 3D-відеогалерея квіткового годинника, де учасники заходу змогли ознайомитися з минулим і сьогоденням рідного міста, а також особливостями кожного з семи районів Кривого Рогу.

Далі, на комфортабельному автобусі, екскурсанти прослідували до оглядового майданчика кар'єру ПАТ "Південний гірничозбагачувальний комбінат", де на власні очі побачили "залізне" серце України та дізнались про історію комбінату та технології видобутку і збагачення залізних руд.

DSC08883

Не менш вразив туристів і музей ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що представляє історію підприємства від початку заснування до наших днів. Екскурсанти з особливою зацікавленістю розглядали знаряддя праці та побуту перших робітників комбінату, зразки руди та готової продукції, а також величезний макет підприємства, що демонструє його потужні можливості як підприємства повного металургійного циклу.

1

Екскурсанти також відкрили для себе і зовсім «незвідані місця» - Саксаганський дериваційний тунель та Учбово-курсовий центр ПАТ «Кривбасзалізорудком». Виявилося, що мало хто в місті обізнаний щодо наявності такої унікальної гідротехнічної споруди (підземний Саксаганський дериваційний тунель), що являє собою підземну річку на глибині 24-65 м, яка проходить під житловою зоною міста. На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води. Аналогів цьому об'єкту немає в Україні.

Завершальним і найбільш очікуваним місцем відвідування став Учбово-курсовий центр ПАТ «Кривбасзалізорудком» - унікальний навчальний полігон, що являє собою модель шахтної виробки на глибині 3 м з діючими машинами і механізмами. Ось тут вже для багатьох екскурсантів професія шахтаря з площини теоретичних знань перейшла в практичну – бажаючим навіть було дозволено власноруч керувати лебідкою, що викликало особливий захват серед хлопців і дівчат. В шахті представлені реальні об'єкти – вагонетки, бурові напівавтомати, перфоратори, КАПС (камера аварійного повітропостачання), макет ходового підняткового та ін.

DSC08901

Протягом екскурсії туристи відкрили для себе багато важливих та маловідомих для більшості мешканців фактів про Кривий Ріг. Наприклад, дехто вперше почув про 5-ть пам'ятників шахтарям у місті, а також про наявність «європейських рекордсменів» - найглибшої в Європі шахти, єдиного в Європі техногенного водоспаду; найбільших у Європі кар'єрів та найпотужнішого металургійного комбінату.

І це звісно далеко неповний перелік унікальних особливостей рідного міста, адже він з року в рік поповнюється і збагачується як об'єктами промислової спадщини, так і діючої індустрії.

По закінченню подорожі кожен з екскурсантів відзначив для себе важливу річ: Криворіжжю є чим пишатися, промисловому туризму – БУТИ.