Промисловий туризм м.Кривого Рогу очима туроператорів міста

infotur 1

23 червня 2015 року проведено інформаційний тур по найбільш привабливим об'єктам Кривого Рогу для представників туристичних операторів міста в рамках реалізації Програми розвитку промислового туризму на 2013- 2015 рр.

Метою проведення цього заходу є ознайомлення керівників і працівників тур бізнесу нашого міста з найбільш яскравими та конкуренто здатними на туристичному ринку об'єктами, а також налагодження ефективної співпраці між міськвиконкомом, туроператорами, Інститутом розвитку міста та екскурсоводами в напрямку розвитку промислового туризму Кривого Рогу.

Фахівцями Інституту було створено перелік з 22 екскурсійних об'єктів, 7 з яких було відвідано екскурсантами:
1. Скансен гірничої техніки;
2. Ландшафтний заказник "Балка Північна Червона";
3. Провалля шахти ім. Орджонікідзе ПАТ Центральний ГЗК;
4. Зона відчуження шахти "Гвардійська" ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат";
5. Геологічна пам'ятка природи "Сланцеві скелі";
6. Вхідний портал Саксаганського підземного тунелю;
7. Парк літаків радянського періоду;
8. Геологічна пам'ятка природи "Скелі МОДРу".

В ході активного обговоренняя учасники інформаційного туру дійшли висновку щодо необхідності вироблення єдиної туристичної пропозиції згідно потреб та побажань сучасного туриста, як мешканця, так і гостя міста. Так, було визначено перелік найбільш атрактивних об'єктів, серед яких кар'єри, відвали, шахти, перлини індустріальної спадщини – штольні, гезенки, а також добре відомі візитівки міста – квітковий годинник та парк ім.. Газети «Правда».

Для відвідувачів з інших міст було запропоновано розробити дводенні туристичні тури, що передбачатимуть огляд найцікавіших куточків міста та знайомство з особливостями життя криворіжців.

Досвід ІРМ у проведенні екскурсій для іноземців та іногородніх екскурсантів вказує на потужний потенціал міста та реальну можливість конкурувати на ринку промислового туризму Україні, де ця ніша ще не є добре розвинутою та пропонує широке поле діяльності.

Учасники інфотуру одностайно зійшлися на думці, що розвиток туризму в Кривому Розі – необхідний і виправданий часом процес, який наразі потребує об'єднання зусиль всіх учасників туристичного ринку та створення єдиного вектору спільної роботи.

Першочерговим завданням екскурсанти визначили розповсюдження рекламно-промоційної продукції через тур фірми міста з метою залучення туристів, а також широку популяризацію туристичного продукту Кривого Рогу на всеукраїнських форумах та конференціях.

З огляду на наявність об'єктивних факторів, а саме анексії Криму та стрибки курсу валют, кількість українців, що віддають перевагу туризму в межах країни, зростає і відповідно підвищує шанси розвитку промислового туризму.

Інфотур став ще одним важливим кроком на шляху активізації туристичної діяльності в місті та реалізації програми розвитку промислового туризму.

Сподіваємося, що даний захід дасть плідні результати та сприятиме створенню нового іміджу Кривого Рогу - не лише як потужного промислового міста, а й туристичної мекки.

infotur 4

infotur 2

infotur 9

infotur 8

infotur 5

infotur 10

infotur 6

infotur 7