Луцьк

Запрошуємо вас до міста, в якому завжди "луцько". Воно одне таке на цілій планеті. І це місто — Луцьк.

         Якщо дуже коротко, то Луцьк – приємне відкриття!

Місто сучасне і стародавнє.

         Місто тихого спокою і зачаєної радості.

Місто, де живуть щирі й гостинні люди.

         Місто зародження європейської дипломатії.

Місто гучних фестивалів і креативних розваг.

         Місто розміреного відпочинку і яскравих емоцій.

Місто культури, мистецтва, унікальних музеїв.

         Місто, яке має свої цінності й власне звучання.

Місто, де комфортно вчитися, працювати і просто жити...

         Місто, в якого є душа.

Приїжджайте до Луцька і відкрийте його для себе!

Луцькі унікальності:  

1. У Луцьку можна побачити одне із семи чудес України – Луцький замок або Замок Любарта. Він, за всю історію свого існування, ніколи не був захоплений ворогом. Окрім того,  увійшов до п'ятірки найкрасивіших фортифікаційних споруд країни.

63

2. Луцьк – місце зародження європейської дипломатії, адже саме тут, у січні 1429 року, відбувся З'їзд європейських монархів, який мав на меті розв'язати політичні та економічні питання центрально-східної Європи і супроводжувався гучними багатоденними гуляннями, які щороку відтворюються фестивалем «Князівський бенкет».

3. Мистецтво у Луцьку – це окрема тема. І навіть якщо ви не цікавитесь його напрямами і тенденціями, просто відвідай кути “Луцького мистецького трикутника”.

Музей сучасного мистецтва Корсаків - найбільший музей національного мистецтва в Україні і він дійсно красивий та сучасний.

У Художньому музеї  вас очікує зустріч з раритетами доби Відродження, єдиними в музейних колекціях України.

Музей Волинської ікони відкриє для вас один з найдавніших у світі образів Богородиці – ікону Холмської Божої Матері (XІ ст.). Кажуть, що вона є одією із чотирьох ікон, написаних Апостолом Лукою.

uck 2019 foto Albin Marciniak 102

4. Будинок скульптора Миколи Голованя увійшов у «ТОП-5 екстравагантних будівель України». Митця називають місцевим Гауді, а про будинок пишуть в шкільних підручниках Оксфорда!

DSC 61

5. Найбільшому католицькому храму України – Луцькому Кафедральному костелу Святих Апостолів Петра і Павла нещодавно виповнилось 400 років.

 

6. Підземелля під Петропавлівським костелом, входять в п'ятірку наймістичніших в Україні. Давні легенди та перекази розповідають, що під Старим містом існує ціла мережа кімнат та коридорів, які сполучали Луцьк із сусідніми поселеннями.

DSC 6147

DSC 6164

DSC 6208

7. У Луцьку глашатаї виконували ще й функції міської сторожі та пожежних, а називались вони кликунами, бо здійснювали своєрідний ритуал «кликання», перегукуючись між собою словами “вартую!” з веж замку. Приїхавши сьогодні до Луцька, можна почути як сурмить з В'їзної вежі замку Луцький Кликун. Сьогодні у місті можна потрапити ще й на цікаву екскурсію - квест і знайти усіх кликунів (а їх багато).

8. Луцьк надихнув на творчість Лесю Українку, адже свій перший вірш «Надія» вона написала саме тут. А сьогодні ще можна посидіти під ясеном, біля якого маленька Леся складала перші рими. Нині - це один з найстаріших ясенів України, його вік понад 200 років!

9. Перший український всюдихід, автомобіль ЛуАЗ 969М, що має народні назви «Волинянка», «Бандерівка», «Бойова машина Волині», зібраний у Луцьку, увійшов у десятку найкращих авто Європи на Туринському автосалоні в Італії, щоправда ще в 1978 році. А тепер на ньому можна поїхати на екскурсію містом.

IMG 20170618 122644

10. Найдовший у світі житловий будинок побудований у Луцьку. Його загальна довжина 3 265 метрів, а по осі 1750 м. У ньому 170 під'їздів і більше 3 тисяч квартир. У цьому будинку проживає близько 10 тисяч лучан. Унікальністю будинку є ще й те, що форма його плану нагадує бджолині соти.

00052904

11. Луцький фестиваль українського духу «Бандерштат» входить в «ТОП-10 найкращих музичних фестивалів України».

DSC 6592

12. Перший і єдиний в Україні музей дзвонів розташований у Луцьку. Сьогодні у його експозиції — понад 90 дзвонів. Найстаріший датується березнем 1647 року, тобто він є ровесником доби Богдана Хмельницького. Найважчий має вагу майже пів тонни, а найменший — висотою лише кілька сантиметрів і у давнину призначався для поштової карети.

13. Колишня принцеса Сіаму (Таїланду) На Пхітсанулок родом із Луцька. Її ім'я при народженні — Катерина Десницька. Вона була дочкою голови Луцького окружного суду Івана Десницького, могила якого розташована на цвинтарі Свято-Троїцького собору.

14. «І я там був, мед-пиво пив, по вусах текло, в рот не потрапило...». Лише в Луцьку можна скуштувати цього справжнього диво-напою з казок — князівського меду, яким частувались наші предки, князі і лицарі, пани і панянки на бенкетах та гостинах.

15. Луцький зоопарк – єдиний в Україні, реконструйований за грантові кошти Євросоюзу. Тепер - це затишне місце для відпочинку, яке люблять і лучани і гості міста. Частина тварин перебуває у комфортних вольєрах, частина - у клітках, а деякі просто гуляють територією. А ще тварини в цьому зоопарку постійно дають потомство.

DSC 5610 1

DSC 5689 1

Центр туристичної інформації та послуг м. Луцьк пропонує:
- Безоплатну інформацію про місто, його туристичні принади українською та іноземними мовами.
- Безоплатні карти міста.
- Замовлення екскурсій містом та його околицями.
- Консультації щодо закладів харчування та проживання, руху громадського транспорту тощо.
- Продаж унікальної сувенірної продукції волинських майстрів.
У Центрі туристичної інформації та послуг м. Луцьк можна скористатись безпровідним Інтернетом та велопрокатом.

Адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 2

тел. +38 0332 72 34 19; +38 099 644 77 79

ел. адреса: visitlutskcom@gmail.com

Працюємо без вихідних з 09.00 до 18.00 у літній період, з 09.00 до 17.00 в зимовий період.

Туристичний сайт міста: visitlutsk.com

Посилання на сторінку Центру туристичної інформації та послуг м. Луцьк у Фейсбук:

Посилання на сторінку Центру туристичної інформації та послуг м. Луцьк у Instagram:

Посилання на сторінку управління туризму та промоції Луцької міської ради у Фейсбук:

Посилання на сторінку Луцьк – приємне відкриття у Фейсбук:

Посилання на проморолик: