Форум «Інноваційні інструменти місцевого розвитку» CDI (City Development Institutions) Forum 2013

28-29 листопада у Кривому Розі відбувся перший Всеукраїнський Форум «Інноваційні інструменти місцевого розвитку». Ініціатором заходу виступив Інститут розвитку міста Кривого Рогу за підтримки Криворізької міської ради, головний партнер – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Партнер Форуму: Проект  МЕРМ «Місцевий економічний розвиток міст України».

Учасники та гості Форуму - представники інституцій місцевого розвитку з різних міст України (Київ, Херсон, Нова Каховка, Тернівка, Нікополь,  Львів, Севастополь, Рівне, Першотравенськ, Вінниця, Луганськ, Стаханов, Дніпропетровськ, Ровеньки, Черкаси) та зарубіжжя: канадські міста Ріджайна та Вернон.


В офіційному відкритті Форуму взяли участь: представники керівництва виконкому м. Кривого Рогу, топ-менеджменту ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" та Проекту МЕРМ.


У своїх вітальних промовах керівники міста зазначили важливість проведення даного заходу: «Цей форум покликаний з’ясувати місце інституцій місцевого розвитку, їх значення та основні завдання, що стоять перед ними, а також випрацювати спільну стратегію діяльності з метою підвищення їх ефективності.

Ми сподіваємося, що Форум стане гідною платформою для обміну досвідом, залучення інвестицій та налагодження контактів. І, тим самим, сприятиме формуванню культури економічно та соціально обґрунтованого розвитку міст».


Важко недооцінити значення Форуму, адже по-перше, його тема унікальна: інституції місцевого розвитку – досить нове явище для України, що вже давно зайняло гідне місце в країнах зарубіжжя та є потужним каталізатором позитивних перетворень у житті сучасних міст; по-друге, вперше в нашій країні в одному місті зібралася така кількість представників організацій даного напрямку.


В рамках Форуму презентовано здобутки та напрацювання інституції місцевого розвитку, зокрема КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», що вже другий рік успішно функціонує у нашому місті. Директор Інституту, Нагорний Андрій познайомив присутніх із найбільш масштабними та ефективними проектами організації – «Промисловий туризм», «Маркетингова стратегія міста Кривого Рогу», «Розвиток велоінфраструктури».


Учасники та гості Форуму познайомилися з діяльністю зарубіжної інституції місцевого розвитку - Ларі Хайлз презентував «Досвід створення та діяльності Комісії регіональних можливостей м. Реджайна (RROC)».

 

У ході пленарних засідань особливу увагу приділено проблемним питанням розвитку територій та шляхам їх вирішення, а також темі залучення інвестицій як найбільш ефективному засобу покращення економіки міста.

 

В рамках Форуму створено каталог організацій місцевого розвитку України з їх інвестиційними пропозиціями, основними напрямками діяльності та досягненнями.


Протягом другого дня Форуму учасникам Форуму запропонували дуже цікаву пізнавальну екскурсію промисловими об’єктами міста, зокрема, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».


Учасники, гості та організатори Форуму оцінили захід як результативний, адже було створена чудова платформа для обміну досвідом інституцій місцевого розвитку, обговоренню проблемних питань,  пошуку нових підходів до ефективного розвитку територій.