Мішкольц (Угорська Республіка)
Назва документа: Протокол про наміри
Напрями співробітництва:
забезпечення якісного курсу реабілітації учасників проведення антитерористичної операції на сході України;
установлення відносин щодо обміну досвідом, впровадження передових практик розвитку галузей енергозбереження та будівництва;
створення спільних проектів спрямованих на покращення стану навколишнього середовища;
розвиток взаємовідносин щодо навчання спеціалістів кращим практикам та стандартам Європейського Союзу;
реалізація спільних культурних проектів для ознайомлення жителів міст із культурою, традиціями, мистецтвом України та Угорщини.
Підписано: 24 листопада 2016 року
Мішкольц – важливий адміністративний, економічний, науковий, освітній та культурний центр Північно-Угорського регіону, а також відомий в першу чергу як важливий промисловий центр Угорщини.
Місто має значне індустріальне минуле в області металургії та машинобудування, розвиток традиційних галузей промисловості розпочався вже в 18 столітті. У 80-х роках XX століття близько 2/3 населення міста працювало в галузі металургії і важкому машинобудуванні. Насьогодні, машинобудування, хімічна промисловість, торгівля та туризм є його важливими галузями економіки.
В Мішкольці проживає більше 160 тис. осіб і за кількістю жителів посідає четверте місце після Будапешту, Дебрецена і Сегедa. Місто розташоване на річці Шайо біля підніжжя гірського масиву Бюкк.
Університет Мішкольця є значним освітнім, науково-дослідницьким центром Північної Угорщини. Насьогодні в Університеті налічується більше 100 факультетів, близько 850 викладачів і більше 15 000 студентів.
Визначними пам’ятками Мішкольця є:
Ратушна площа. Центр старого міста — типовий зразок угорського Старого міста з забудовою XVIII—XIX століть.
Національний театр Мішкольца. Будівля побудована в стилі класицизму в 1856 році. Щорічно в театрі проводиться відомий оперний фестиваль.
Кальвіністська церква. Знаходиться біля підніжжя пагорба Аваш. Побудована в готичному стилі в 1410 році, в XVII столітті перебудована. Унікальний дерев'яний інтер'єр.
Фортеця Діошдьєр. Побудована в XIII столітті, в XVI столітті була зруйнована турками, а в 1706 році остаточно зруйнували фортецю імператорські війська, які боролися з Антигабсбурзькими повстанцями. В 1950-ті роки фортеця була частково відреставрована.
Крім того, місто славиться розташованим по сусідству лікувальним курортом Мішкольц-Тапольца.
Термальні печерні купальні в Мішкольц-Тапольце з температурою води +28 ... + 35 °C унікальні тим, що вони розташовані в природних, вимитих термальними водами западинах. Вода містить кальцій, магній, вуглеводень, бром, йод, метакремнієву кислоту і радон.
Панорама міста Мішкольц