Це професійне свято тележурналістів і радійників, зв'язківців, працівників інтернет-комунікацій, режисерів, операторів, продюсерів. Усіх тих, хто допомагає нам щодня отримувати з ефіру корисну інформацію та новини.
Останнім часом ми відчули, наскільки це важливо – залишатись на хвилі України. Правдиві новини під час війни, особливо для наших людей, які тимчасово знаходяться на тимчасово окупованих росіянами територіях – це теж спротив загарбникам.
Війна змінила пріоритети телевізійних та радійних журналістів. Ми всі стали суворішими, як і український ефір. Сьогодні працівники медійної сфери та зв’язку тримають інформаційний фронт, невтомно 24/7.
Тож бажаємо їм професійних і життєвих успіхів, невичерпного креативу і найширшої аудиторії слухачів і глядачів. Всі разом віримо в нашу Перемогу!

3 листопада 2022 р. був проведений вебінар на тему «Туристичний потенціал індустріального міста (на прикладі Кривого Рогу)». Захід був організований Кафедрою туризму та країнознавства ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського та інститутом розвитку міста Кривого Рогу . Начальниця відділу розвитку туризму Ганна Літвінчук розповіла про ресурсно-туристичний потенціал Кривого Рогу як індустріального міста, досвід у розвитку туризму КР, співпрацю з підприємствами та міжнародними організаціями, а також стратегічне бачення розвитку туризму у майбутньому.
Вебінар став національним, адже у ньому взяли участь студенти, учні та викладачі різних куточків України:

19-20 жовтня 2022 року Інститут розвитку міста Кривого Рогу у онлайн форматі взяв участь у щорічній конференції ERIH - European Route of Industrial Heritage ERIH 2022 – гібридний формат, що відбулася у місті Еш-сюр-Альзетт (Люксембург).
Тема конференції: "Індустріальна спадщина в розпал наступної промислової революції. Культурна спадщина – це не лише збереження нашого минулого – це формування нашого майбутнього".
В перший день для членів ERIH відбулася Генеральна Асамблея, на якій було презентовано звіт щодо основних напрямків діяльності, організаційна та фінансова статистика, регіональні звіти і переобрання членів ради правління, в голосуванні якого приймали участь представники ІРМ.
Другого дня відбулась конференція, де заслуховувався досвід членів ERIH з висвітленої теми.
Головна ідея конференції відображена у слогані "Збереження минулого – надаючи форму майбутньому". Тобто, з одного боку необхідно зберегти важливість і різноманіття індустріальної спадщини, одночасно успішно інтегруючи її в постіндустріальну економіку майбутнього з наголосом на екологічну складову.

Танцювальний конкурс "WORK it OUT" проводиться щороку на території об’єктів індустріальної спадщини Європи, які входять до "Європейського маршруту індустріальної спадщини" (ERIH). На їх фоні відбуваються зйомки танцю з однаковими для всіх рухами та музикою. За умовами конкурсу, відео викладається у Facebook та Іnstagram організаторами, де і відбувається голосування.
Переможців обирали за кількістю лайків.
Кривий Ріг долучився до WORK it OUT вчетверте, і друге місце посів вже другий рік поспіль. Наше місто було єдиним представником від України. Для зйомок відео танцю було обрано майданчик біля ПК "Північний". У флешмобі взяли участь 40 юних криворіжців віком від 7 до 15 років.
Організацією цього конкурсу в нашому місті займалося КП "Інститут розвитку м. Кривого Рогу".
Висловлюємо подяку усім, хто в тій чи іншій формі долучився до флешмобу, а також небайдужим людям, що підтримали криворізьку команду своїми "вподобайками".

Об'єднаймося та підтримаємо танцювальне відео Кривого Рогу від України на території скансену гірничої техніки під відкритим небом ПрАТ "Північний гірничо-збагачувальний комбітат" у Європейському танцювальному флешмобі "WORK it OUT 2022" від Асоціації "Європейський маршрут індустріальної спадщини" (ERIH)
Голосування триває до 30 вересня включно!
Важливий кожен голос!
Для голосування:
1)Переходьте за обома посиланнями на відео танцю:
- Facebook
- Іnstagram
2)Підтримайте відео – натисніть "подобається" (поставте "лайк")!

Кривий Ріг вчетверте прийме учасників флешмобу Work it out. Мова йдеться про загальноєвропейський танцювальний конкурс, який проводиться в нашому місті – єдиному в Україні, що приєдналося до асоціації європейських маршрутів індустріальної спадщини з 2018 року.
Для багатьох криворізьких дітей подібні конкурси дуже допомагають не тільки всебічно розвиватись, а й краще переносити стрес внаслідок життєвих складнощів, що виникають через воєнний час.
- Танцями я займаюсь вже сім років, - розповів 12-річний Іван, - зазвичай це – заняття в ПК «Північний» фольклорною хореографією, але й цей сучасний танок мені дуже до вподоби. Я відчуваю гарні почуття через те, що маю змогу взяти участь в європейському конкурсі.

Історія його життя – це історія становлення Кривого Рогу як промислового центру. Археолог, громадський діяч, підприємець, краєзнавець, «степовий Колумб», як його називали – у всьому він виявляв наполегливість та справжній «залізний» характер.
Він не просто відкрив родовища залізної руди в нашому місті, а залучив кращих фахівців, у тому числі іноземних, які визнали знайдену Полем руду найкращою за якістю в Європі. За його участю в нашому місті було організовано виробництво, будівництво залізниці, що зв'язала Кривий Ріг з Донбасом, будівництво першої доменної печі на Гданцівському чавуноливарному заводі та багато іншого – так забилося залізне серце Кривбасу.

Нещодавно КП «Інститут розвитку м. Кривого Рогу» організував надзвичайно корисний та цікавий захід, який об’єднав небайдужих містян, вирішивших не сидіти склавши руки, а робити все від себе залежне аби допомогти нашим захисникам.
Як розповіла начальник відділу розвитку туризму ІРМ – Ганна Літвінчук, вперше відбувся новий формат волонтерських заходів "Краєзнавчі лекції з плетінням маскувальних сіток".
Цілей було декілька:
- допомога у створенні сіток;
- привернення уваги до постійних потреб у захисних сітках та малій активності людей у плетінні;
- цікаво та пізнавально провести час, слухаючи краєзнавчу розповідь про Кривий Ріг.

Впродовж останніх двох тижнів у Кривому Розу проводився надзвичайно цікавий та пізнавальний захід. Близько 100 дітей з числа учнів криворізьких шкіл та переселенців мали змогу познайомитися з історією нашого славетного міста та його родзинками.
Організаторами заходу виступив відділ розвитку туризму КП «Інститут розвитку м. Кривого Рогу» разом з Департаментом освіти міськвиконкому. Все відбувалося на базі літніх дитячих майданчиків. Малеча мала змогу відправитись у цікаві віртуальні подорожі за допомогою VR-окулярів, розширити свої знання про історію та сучасні туристичні локації нашого міста.
Загалом було проведено чотири заходи з урахуванням віку дітей. Школярам особливо сподобались науково-пізнавальні вікторини, гра «Краєзнавчий твістер» та розмальовки на індустріальну тематику. Ідея проведення проєкту «Віртуальний Кривий Ріг» виникла на початку військових дій в країні для того, щоб психологічно розвантажити дітей, урізноманітнити їх дозвілля та додати позитивних емоцій. Подібні заходи триватимуть й надалі.

Комунальному підприємству «Інститут розвитку м. Кривого Рогу» 1 серпня виповнюється 10 років. Як аналітичний центр, спрямований на організаційну, ресурсну та проєктну підтримку сталого місцевого розвитку, Інститут має неоціненний досвід розробки та реалізації багатьох проєктів, які добре відомі городянам: Industrial Fest, Eurofest, Ярмарок Екскурсій, різноманіття локацій промислового туризму та багато іншого.
На жаль, зараз не до гучних свят, адже тривають бойові дії й основне завдання для нас всіх – відстояти Батьківщину. Та попри об’єктивні складнощі підприємство продовжує успішно працювати, бо має команду з висококваліфікованих спеціалістів (фахівців з планування та проведення соціологічних і психологічних досліджень, проєктного менеджменту, тренінгів, комунікації), об'єднаних прагненням сприяти розвитку міста на користь громади. Співробітники Інституту розвитку міста постійно підвищують власну кваліфікацію шляхом участі у тренінгах, форумах та конференціях.
Ми віримо, що Перемога не забариться й наше рідне місто повернеться до нормального життя. Кривий Ріг має потужний потенціал, ефективну команду управління та найголовніше – безліч небайдужих людей, які прагнуть перетворити рідне місто на сучасний Hub, зручний та комфортний для проживання його мешканців. Тож продовжуємо працювати на Перемогу та вже зараз планувати низку проєктів, що почнемо реалізовувати коли наступить мир, якого всі так прагнуть.

З перших днів війни медицина Кривого Рогу була переведена на військові «рейки». Під керівництвом Військової адміністрації, Ради оборони міста створена госпітальна база, запас кисню, донорської крові та її компонентів, відпрацьована система для безперебійного електропостачання. Базові лікарні переобладнані для прийому та надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям, забезпечені необхідними медикаментами.
Разом з оснащенням міської госпітальної бази, Військовою адміністрацією міста також системно вирішуються питання забезпечення спеціалізованим медичним транспортом військових підрозділів, що боронять місто. Нашим захисникам вже передано 30 автомобілів швидкої допомоги та понад 265 000 коробок медикаментів.
